piątek, 27 grudnia 2013


Nie jestem ani kucharzem, ani lekarzem. Może to i lepiej  Jestem trenerem, instruktorem fitness, projektantem wnętrz i miłośniczką sportu, podróży oraz pysznego i zarazem dobroczynnego jedzenia! Cała historia z poszukiwaniem zdrowia zaczęła się już kilka lat temu. Moja mama zachorowała na raka. Jak dla każdego w takiej sytuacji była to traumatyczna wiadomość, byliśmy załamani i zdruzgotani. Pierwsza moja reakcja to niekontrolowany wybuch płaczu, wręcz szlochu.. Tym bardziej, że nikt z rodziny ani bliskich mi osób nie zetknął się nigdy z tą chorobą. Powiedziałam sobie wtedy, że mama wyzdrowieje i nie będzie miała nawrotów choroby, ani ja nie zachoruję na tą najgorszą z możliwych chorobę cywilizacyjną. Od tamtej pory myślałam, że odżywiam się całkiem zdrowo. Z drobnymi wyjątkami na jakąś słodką pokusę ;-) Jednak jakiś czas temu sama zaczęłam odczuwać problemy zdrowotne i brak sił. Kolejne wizyty u lekarzy i antybiotyki nie pomagały. Jak teraz wiem, niestety tylko szkodziły. Postanowiłam więc radykalnie wziąć zdrowie i życie w swoje ręce. I tak zaczęło się doszukiwanie, czytanie, analizowanie tego co uzdrowi ciało i pożegna raz na zawsze kłopoty ze zdrowiem. A jednocześnie może pomóc moim bliskim w poprawieniu zdrowia, samopoczucia i jakości życia. 
Dopiero zaczynam się bawić w blogowanie oraz szerzenie zdrowego stylu życia (sportowy już propaguję od dawna :-)) Zatem zdrowe przepisy, sportowe nowinki i informacje, zdrowe produkty będą dodawane sukcesywnie:) Na moim blogu nie znajdziecie mięsa, białego cukru, białej mąki, produktów mlecznych i ciekających tłuszczem potraw. Znajdziecie za to dania bezglutenowe, bezlaktozowe, z przewagą kuchni wegetariańskiej. Wyjątek stanowią jaja, ryby i owoce morza, które uważam za bardzo wartościowe. Znajdziecie ogrom warzyw, owoców, roślin strączkowych. Poznacie moje propozycje zastępników takich jak mąka gryczana, jaglana, ryżowa pełnoziarnista, ksylitol, stewia, karob. Oprócz deserów będzie mnóstwo dań obiadowych, jak również mniejszych zakąsek. ;-)
Wszelkie wsparcie, pomysły, konstruktywna krytyka czy też rady mile widziane. Będę starała się stworzyć miejsce edukujące świat, że by żyć zdrowo i szczęśliwie wcale nie musi być niesmacznie i z wyrzeczeniami. Wystarczy zamiana lub dodanie odpowiednich produktów spożywczych, ulubiona dyscyplina sportowa, która daje nam radość i redukuje codzienny stres oraz metody naturalnie uspokajające i poprawiające stan umysłu, żeby wzmocnić swój system odpornościowy, nie dać się żadnej chorobie cywilizacyjnej i być po prostu szczęśliwym, szczupłym i zdrowym  Z góry dziękuję wszystkim zainteresowanym, wspierającym, dzielącym się wiedzą, czytającym i korzystającym z informacji zebranych z wielu dobrych źródeł :-)

Zapraszam gorąco!


Pati

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...